pondělí 11. října 2021

PSA Purposeful Skincare by Allies

 * koupené na beautylish.com


Přiznám se, že tuto značku jsem neznala. Já jsem nikdy nezkusila ani Allies of Skin, sice to znám, ale ještě jsem se k tomu úplně nedostala. No každopádně PSA by měla být dcera či syn či co vlastně od Allies a měla by fungovat tak nějak podobně. Jinak já to koupila, protože to na Black Friday mělo akci, jeden z těchto produktů jsem dostala zdarma, nejsem si teď jistá, který to přesně byl, nejspíš Reset. A rozhodně se to vyplatilo, protože zrovna Reset jsem milovala svým stárnoucím srdcem s mladickou vášní.

Reset Acai&Manuka Honey Nourishing Cleanser - PROSTĚ POTŘEBUJETE

Už dávno mě nějaký cleanser takto nedostal. Přitom taková blbost, ale tak moc potěší. Tohle mi totiž voní jako koňaková špička. Já jsem to tak ráda používala, protože vůně mě neskutečně dostávala, uklidňovala, skoro jsem se až těšila, až se budu ráno zase mýt (a tak se budu mít!). Vůně by to samozřejmě ale nezachránila, kdyby to celé nestálo za moc. Ono to ale stojí za hodně.

Cleanser má naprosto unikátní texturu. Nejdříve dostanete jemně mléčný gel, poměrně tekutý, ale stále gelovitě hutný, něco jako nedokonale našlehaná šlehačka. Na suchý obličej se to dobře aplikuje, snadno to rozetřete, ale to hlavní kouzlo přichází až potom. Při smíchání s vodou je z toho najednou mléčná emulze, která úplně, ale fakt jen úplně jemně napění. Snadno se umývá, možná ne až tak moc snadno, spíš průměrně snadno, ale stačí jen voda a nakonec to umyjete bez povlaku a zbyde vám jenom hezká čistá pleť. Fakt jsem to milovala a to hodně.

Používala jsem každý den ráno, vyhovovalo mi to, ale musím říct, že tímto gelem se normálně i odlíčíte. Vezme to bez problémů všechno, včetně líčení očí i dlouhodržící rtěnky. Jako upřímně na silné líčení to není, ale na takové to moje každodenní šmrdlání to bylo tak akorát. Bez problémů by mi toto stačilo na odlíčení i na ranní čistění, přidala bych k tomu jen něco silnějšího na druhé večerní čištění a možná by ani nebyla potřeba, tohle totiž zvládne i druhé čištění. Jasně takový minimalismus není úplně moje, takže dál jsem měla spoustu jiných čisticích a odličovacích věcí na umyvadle, ale dokážu si představit, že by tam bylo jen toto. Kvůli té vůni a kvůli té neuvěřitelně zábavné konzistenci a taky samozřejmě kvůli těm účinkům, že ano, zas nebuďte přehnaně povrchní.
Heroine Mandelic&Licorice Superfood Glow Toner - ANO

Kyselinová tonika to je moje. Přijde mi ale škoda, že do každého se hned lije glykolová, jak kdyby nebyly jiné AHA kyseliny, navíc jiné, které jsou pro moji pleť často několikanásobně lepší. Já už se před několika lety zamilovala hlavně do mandlové a taky do mléčné a tady jsou obě dvě a navíc ta lékořice, že ano, takže jsem samozřejmě od tohoto tonika čekala hodně. A dost jsem se toho i dočkala.

Přiznám se, že podle paměti po spotřebování ráda sáhnu spíše po by Wishtrend mandlové, tu už jsem měla před pár lety a čeká na mě v koupelně na druhé kolo. Pamatuji si tuhle mandlovou jako ještě o kousek lepší. Ale třeba mně už paměť tolik neslouží a možná bylo toto PSA stejně dobré, i když si teď myslím, že je o kousek horší. A jaké vlastně je?

Je hodně jemné, moje hroší kůže to mohla používat bez problémů každý den, výsledky byly spíš pomalejší, ale postupně jsem je viděla. Fakt si myslím, že toto je spíš slabší kyselinové tonikum. Ale působilo. Jemnější a hladší pleť, rychlejší regenerace, sjednocenější tón. Takto nějak to bylo.
Light Up Vitamin C&E Flash Brightening Mask - SPÍŠ NE

Tak nějak podle popisu a podle názvu a podle céčka a podle všeho jsem si myslela, že toto bude varianta na REN 1 Minute Flash masku. Jen že to bude barevnější, příjemnější na použití a lepší. Což o to, ono to barevnější je. A na použití je to maxi příjemné. Ale ve výsledcích to hodně pokulhává a podle mě není ani jediný důvod, proč mít tuto masku doma. Já po ní prostě nevidím nic. Jen mě to otravuje, že to vidím v koupelně a že bych to měla používat. Takže tak.

Jinak konzistencí je to oranžový gel, spíš hustější, hůře se nanáší, je třeba prsty trošku přitlačit. Podle návodu se to má nanášet vlhkými prsty, tak to je bohužel dost špatná metoda, mně se pak ten gel roztírá hůře a zůstává mi v tlustší vrstvě. Maska se má nechat působit jen chvilku a pak se hned umývá. Umýt to jde docela snadno, nenechává to žádný povlak ani nic. Mělo by to rozjasňovat, regenerovat, zlepšovat tón pleti. Mně to ale bohužel nedělá nic. Teda nedělá to nic, co bych nějak někde viděla.Celkově ovšem musím říct, že PSA mě hodně příjemně překvapilo a že mám teď velké chutě zkusit i tu dražší Allies. No mám zásobovací šuplík docela plný, ale počkáme si na letošní Black Friday a třeba něco koupím, že ano.

4 komentáře:

 1. Zajímavé počtení a čtivé a zábavné. Teprve se budu prokousávat všemi recenzemi, ale co by jste poradila za nejlepší produkty na péči o pleť? Obdivuji kolik věcí zkoušíte, já jsem v tomto strašně mimo 🙈

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. týjo, tak to si myslím, že na tuto otázku neexistuje odpověď. nejlepší produkty pro jakou pleť, co mají dělat, kdy se mají používat, jakou mají mít formu... na takto obecnou otázku nemám odpověď.

   ale pokud nemáte nic, tak bych začala odličovačem (pokud makeup) - šetrným čisticím gelem - hydratačním tonerem - krémem - spf (ráno). konkrétní tipy třeba v článcích o péči o pleť.

   Vymazat
  2. Pleť bez make-upu, ale díky za odpověď 🙂 Spíš mě zajímaly top produkty podle Vás co jste vyzkoušela, měly výsledky, prostě must have.

   Vymazat
  3. chápu, ale omlouvám se, nedokážu na toto jednoduše odpovědět v několika větách.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...