neděle 14. listopadu 2021

Péče o pleť: 4 produkty pro stárnutí

Chtěla jsem si zrekapitulovat opět svoji péči o pleť. Ale pořád jsem to odkládala, nechtělo se mi fotit celou výbavu v koupelně... až pak jednou ráno jsem se na sebe podívala do zrcadla. A řekla jsem si: přes všechny ty momentálně přerušované noci a noční bdění od dvou do pěti a šestihodinové noci a tak podobně, no řekla jsem si, že tomu sama nevěřím, že kruhy pod očima tam jsou, ale prostě ta pleť jako celek vypadá nějak mladší. Napnutá, hladká, dobře do růžova, jemná, podle mě i méně viditelné vrásky. Tak jsem se zamyslela, čím by to tak mohlo být. A vymyslela jsem následující.

Nutno říct, že nepoužívám právě retinoly. Nemám ani silnější céčko, jen nějaké slabé asijské. Ale začala jsem po létě používat silnější AHA a to mě napadlo hned jako první, že to bude ono. Ale zamyslela jsem se a mám vlastně v rutině i několik dalších protivráskových produktů a možná i ty momentálnímu stavu dost pomohly.

Ještě na okraj bych chtěla poznamenat, že čím jsem starší, tím víc se mi líbí marketing značek, který nabízí kosmetiku pro-age místo anti-age. Takže i teď bych svoji rutinu označila spíš pro stárnoucí a ne proti vráskovou, to jen tak na okraj. A teď už tedy konkrétně k oněm čtyřem produktům, které si myslím, že za dobrý stav mé pleti právě zodpovídají.
Good Molecule Overnight Exfoliating Treatment je podle popisu určené pro občasné použití, třeba třikrát týdně jako super kyselinový booster, tak bych to třeba označila, to není oficiální popis. Já si ale řekla, tak co už, moje pleť snese kde co a mažu to na sebe každý den. Po BHA toneru (k tomu se dostaneme) a hned dávám toto AHA (to BHA je v obsahu molekuly fakt marginální). Nebudu lhát, byla jsem prvních pár dní obezřetná a čekala jsem mnohé. To se ale nestalo a já si po dvou měsících používání opravdu myslím, že za ten hezký stav momentální pleti může právě toto silnější AHA. Rychleji se regeneruji, pleť je rozjasněná a o dost jemnější, menší vrásky jsou méně viditelné... no přesně toto má sérum v popisu a přesně takto se moje pleť už měsíc a něco chová.

Skintegra Architect Advanced Reverse & Repair Serum Emulsion používám taky asi dva měsíce a jsem pomalu na konci. Je to pleťové sérum s bakuchiolem a musím uznat, že toto je konzistencí asi ten nejlepší bakuchiol, co jsem za poslední dva roky měla (přesně tak dlouho totiž zkouším ty debilní bakuchioly místo retinolů). A já si myslela, že to zas až tolik nedělá, ale při tom současném pohledu do zrcadla, když jsem se pak nad tím zamýšlela, tak asi tomu musím připsat alespoň možnost určitých účinků. Přeberte si to, jak chcete.

The Ordinary Argireline Solution 10% jsem už opěvovala, že mi fakt pomáhá redukovat, dobře to je možná silný výraz, tak zjemňovat ty malé mimické vrásky. A toto je moje třeba šestá lahvička a opravdu mi přijde, že jsem méně mimická. Nebo mimická jsem právě pořád stejně, ale na mé pleti to není moc vidět. Ale jak říkám, peptidům buď věříte a pak tam třeba i ty účinky vidíte, nebo se toho až tak moc nestane, když už to používáte...

Paula’s Choice Daily Pore-Refining Treatment 2% BHA jsem tady taky už opěvovala. Ale když se nad tím zamyslím, tam myslím, že zrovna toto tonikum má nejmenší podíl na mém současném stavu pleti. Používám ho nejkratší dobu, navíc je spíš na černé tečky než na věčné mládí, ale obsahuje peptidy a možná, opravdu jen možná je třeba nutné tomu přiznat, že to má pozitivní stav na stárnoucí podobu mé pleti. Že prostě pleti svědčí ten celkový koktejl AHA, BHA, bakuchiolu a peptidů.

1 komentář:

  1. retinoly, céčko, AHA... měla bych si dolnit vzdělání, protože furt nevím, o co jde. :-(

    OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...