úterý 25. ledna 2022

4 výtky k matcha oleji od Delibutus

 * koupené na delibutus.cz v akci 1+1 


Ano, tento olej jsem si v akci koupila honem honem hned dvakrát. Což až dočtete do konce, tak se mi klidně můžete smát, co jsem si to zase nadrobila. Nebo teda spíš namazala, že ano. A kdo maže ten jede.


Chtěla bych říct, že jsem docela pokročilý olejový uživatel. Vlastně posledních minimálně deset let používám kontinuálně každý den večer na pleť olej. Vyzkoušela jsem různé cenové skupiny, od Saloosů, po Sunday Riley přes super přírodní luxus od May Lindstrom nebo Mádara, přírodnější niche i úplné konvence... na kontě toho mám hodně. Vím, co od oleje chci. Nesmí být moc mastný. Přehnanou mastnotu dokážu tolerovat asi jen u čistého arganového, protože se mi líbí jeho účinky. Nesmí mi lepit. Přes to se nepřenesu, prostě já třeba moc nesnesu na pleti skvalan/skvalen, protože na mně lepí. Nevím proč, u některých formulací se to lepení ztratí, jinde lepí hodně a čistý je to pro mě pohroma. No a za třetí bych ráda viděla účinky. Některé oleje jsou třeba tak příjemné, že jim menší účinnost i dokážu prominout. Jiné mě ničím nezaujmou a bohužel ani nic nedělají, tak se k nim nevracím. Každopádně tyhle tři věci od oleje chci, a pokud je nedostanu, tak nejsem zrovna příjemně naladěna. A Delibutus mě příjemně nenaladil.

Jasně olej s arganovým a k tomu matcha, zní to dost fajn. Základ oleje je tedy mandlový, šípkový, makadamový a arganový. Jako jo, dá se čekat, že to bude hutnější olej, ale my se toho nebojíme a mažeme. Bohužel za mě je tohle hodně ale opravdu hodně hutný olej, je těžký, špatně se vsakuje, hodně mastí. Asi bych si toho měla dávat na pleť spíš míň než víc, ale já se ráda v oleji vymáchám co nejvíc, na obličej dávám celou jednu pipetku... a nadměrné používání tohoto oleje bohužel mi není příjemné.

Bod druhý to bohužel dokoná, protože olej také i lepí. Je to spíš menší lepení, asi nic zlomového, ale když se k tomu přidá ta mastnota, tak... prostě ne. Nepoužívám ten olej ráda, a když k tomu přidáme fakt, že nevidím ani žádné účinky, tak prostě nechápu a nechci to a chci si hned koupit něco jiného. Což samozřejmě nemůžu, protože mám doma ještě druhou lahvičku tohoto skvělého oleje. Takže i když se s tou první blížím k jejímu konci, tak moje utrpení ještě není ani v půlce.

A přidala bych ještě čtvrtý problém. A to je balení oleje. Jako jo standardní lahvička tmavého skla s kapátkem. Ale to kapátko je naprosto dementní. Vůbec nechápu, kde se stala chyba, nikdy jsem takto dementní kapátko neměla v ruce. Ta plastová část, jak mačkáte, aby kapátko nabralo olej, tak ta je vyrobena z hutného a fakt tvrdého plastu. Nejdete to lehce zmáčknout, musela jsem přitlačit. A často mi to kapátko prostě vyklouzlo z ruky, vlastně ani nechápu, jak to se mnou těch pár měsíců přežilo, protože kapátko mělo být už podle všech ukazatelů dávno kaputko. Při používání se na to musím soustředit, kapátko držet nejlépe v nehtech a kapat co nejrychleji. Což jde dost blbě, protože to je olej hutný a teče to z toho pomalu. Další problémem pak je, že jak je olej těžký, tak z toho kapátka často kape i samovolně, protože kapátko to neudrží a olej mi už pokapal koupelnu všademožně, dost to i mastí lahvičku. 

Přijde mi, že jsem svůj problém s kaputkem popsala nedostatečně, ale už do toho nebudu raději moc zakapávat, ještě bych někde zakopla. Každopádně kapátko je debilní, ten olej taky za moc nestojí, raději si kupte máslíčka a s tím si vystačíte.

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...