středa 19. ledna 2022

Spotřebováno: Aurelia, Kneipp, Nude by Nature, Q+A, Oskia, Tropic, Pacifica a další

Poslední souhrn patřící ještě do loňského roku. Aneb jak se mi nakupovalo před Vánocemi a během loňského prosince? Moc toho nebylo. Nějaká ta opožděná zásilka z Black Friday (Deciem), něco málo z iHerbu, samozřejmostí jsou pak zimní limitované edice alverde. K tomu jen něco málo drobností z drogérie a to je víceméně vše - 27 kusů. Podobně jsem toho i spotřebovala: 27 plných, 1 vzorek a 1 sheet. A něco málo dekorativky neuniklo stále probíhajícímu debordelismu: 6 tvářenek, 2 rtěnky a 1 oční stíny.

Ve spotřebovaných to bylo docela zajímavé. Spotřebovala jsem dva opalovací krémy, které bych spíše nedoporučila. Ale další pleťovku klidně doporučím.

(Jo a kdyby to někoho zajímalo, tak celková bilance za rok 2021 byla -109 kusů. Je to trošku poznat i na stavu mého syslícího šuplíku, i když většinu z toho nejspíš dělá vyhozená dekorativka.)L’biotica Exfoliační maska na chodidla byla horší než průměrná. Něco málo mi to na chodidlech sice slouplo, ale fakt jen malinko a spíš jen tak symbolicky. Nohy jsem měla asi dva týdny extrémně vysušené a šupinaté, musela jsem to brát pemzou a kartáčem, asi týden to trvalo do normálu. A ten normál pak teda nebyl nic výrazně lepšího než před maskou. Masku jsem koupila normálně v drogérii, chtěla jsem si vzít Lirene a tohle bylo hned vedle... no příště si raději koupím zase Lirene, ta na mně funguje fakt o dost lépe.

Larry King Liquid Hairbrush jsem si koupila v rámci beauty boxu od Cult Beauty (myslím). Moc jsem od toho nečekala, ale ten kondicionér byl v pohodě. Voněl hezky po citrusech, byl spíše lehčí a vůbec nezatěžoval vlasy. Ale na druhou stranu bylo i znát, že jsem si ho dala, opravdu se mi lépe rozčesávaly vlasy a i jemně voněly. Jako nebylo to nic mimořádného, znovu si to kupovat nebudu, ale nebyl to ani nějaký extrémní průšvih.Tropic Skincare Sun Day facial UV defence SPF50 jsem měla paradoxně dost ráda. Ono to má hodně zvláštní konzistenci. Na první namazání lehkou, strašně snadno se to roztírá, je to jak lehký gel a vůbec to nepůsobí mastně. Natřete to bez problémů, nenechává to žádné šmouhy a navíc to hezky voní. Mně to vonělo po citrusech a trošku jako těsto na linecké. Možná to byla taková těžší vůně, ale mně se fakt líbila, přišla mi citrusově svěží, jen v tom bylo v pozadí jak máslo s moukou. Na pleti je ale potom krém docela těžký, tohle je spíš pro suchou a starší pleť, myslím, že mastná pleť to na sobě nesnese. A dost možná i spousta normální i suché pleti si bude říkat, že je to moc. Ale já to měla ráda, na podzim mi to přišlo krásně pečující. Makeup je lepší dávat s mírou, mohlo to pak být moc těžké i na mě. Ale drželo to i docela fajn... a já ten krém měla prostě ráda a tečka.

Oskia SPF30 Vitamin Face Cream byl ztělesněním špatného opalovacího krému. Vlastně se mi líbilo jen balení s pumpičkou a taky mi to snad i vonělo. Jinak ale se to zařadilo po bok mnohých Oskia produktů, se kterými jsme si moc nesedli. No nesedli, já si fakt myslím, že toto je špatný opalovací krém a nesedne to nikomu. Hodně špatně se to nanáší, hodně rychle to přilne k pleti a pak se to hned začíná drolit. Což je docela problém, protože konzistence je hodně bílá a je třeba ji opravdu pořádně rozmazat. Takže musíte mazat rychle a pořádně, no jak bych to jen... často to prostě nevyjde. Já mívala bílé šmouhy na hraně čelisti, taky v obočí, občas i na okrajích čela. A i když se vám to třeba podaří nanést bez problémů, tak stejně to naprosto vůbec nespolupracuje s tekutými makeupy, všechno se to drolí, i když jsem se nemalovala, tak občas během dne jsem najednou zjistila, že si z pleti drolím opalovací Oskia. No špatné, špatné, špatné.

Pacifica Coconut Probiotic technology Water Rehab Cream byl naprosto náhodný nákup na iHerbu, ale musím říct, že ten krém je fakt fajn. Je hodně lehký, okamžitě se vsakuje, úplně super to bylo na oleji, krém pomohl oleji se okamžitě vsáknout a nechal jen hebkou namazanou pleť. Samotný krém na měl byl teď v zimě spíš málo, trošku to pak tahalo a pro moji starší pleť nic moc. Ale v kombinaci s olejem to bylo fakt super. Krém ani nebyl nějak extra převoněný, jak to u Pacifica produktů bývá, no já byla hodně spokojená.Q+A Peptide Facial Serum jsem si koupila na dovolené v Chorvatsku, kde byl normálně v drogérii. Myslím, že u nás to nekoupíte, ale mají to snad na všech větších webech, alespoň já to zahlídla na Feelunique i Lookfantastic. Každopádně tohle sérum nebylo nic speciálního, jako jo hydratovalo, ale to bylo asi tak všechno.

Aurelia Revitalise & Glow Serum jsem si otevřela jako takovou jednohubku, ono to má jen 15 ml, tak jsem toho moc nečekala, i když jsem si říkala, že něco málo bych poznat mohla. A já teda teď nevím, co to mělo dělat, ale přirovnala bych to k tomu séru Q+A. Bylo to příjemné, ale nějak to nebudu potřebovat znovu.

Vitacid 0,1% retinoic acid jsem si koupila už před pár lety a hodně ráda používala, no a pak jsem byla najednou těhotná a retinoly vysadila a tohle mi prošlo a je mi to dost líto. Protože už to není fajn a mazat si to na sebe nechci. Co si tak pamatuji, tak to opravdu lehce napínalo pleť, fungovalo to na jemné vrásky a chtěla bych se k tomu vrátit, ale nevím, kde to teď koupit... no nic, tak vám to jen tak nostalgicky pošeptám, že to bylo fajn.

Kneipp balzámy na rty mě hodně baví. Toto byla vanilková varianta a jo byla super. Tyhle balzámy mají tak akorát matlavou konzistenci, dobře se nanáší, na rtech i něco málo dělají a rozhodně je poznat, že jsem se namazala. V zimě teď ale mívám opravdu extra suché rty, takže občas mi to bylo málo, ale v září/v říjnu, když jsem balzám otevírala, mi to bez problémů stačilo.

Nude By Nature Radiant Loose Powder Foundation byl minerální makeup, který už není pro mě. Mohla jsem to používat jako pudr, v přiměřeném malém množství. Ale jako makeup mě to vysušovalo a nevypadalo to moc hezky. Jinak pudr je docela krycí, spíše matující a hezky mi držel celý den. Jen tohle už není pro mě. A pokud jde o minerální makeupy, tak mám spíš jiné oblíbence, tohle bylo průměrné.


0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...