sobota 14. prosince 2013

Za listopad... opět na extrémní vlně

Neříkala jsem tady před měsícem, jak jsem skromná?... a tak. No po střídmých měsících nastal naopak čas vybouření nakupovací energie. První záchvat spadl ještě do listopadu, druhá část se projevila až v prosinci. I tak to dalo v listopadu pěkných čtyřicet kousků do plusu. Stejně tak i spotřeba se navýšila na můj obvyklý level. Aneb spotřebovaných 16 kusů, tedy něco bylo spíš vyhozené z milosti. Konečné číslo máme tak opět +24... no není to krása, být zase pěkně maximalisticky v plusu? Každopádně teď se mi ještě nějak vybavuje, že jsem určitě na něco zapomněla. Snad nějaký šampon jsem přibalila na cesty a tam vyhodila. Koupila jsem opalovací krém a nejspíš jsme ho nikam nezapočítala a nějaké pytlíkové BB vzorky jsem na sebe snad patlala v letadle. No prostě tento měsíc je to spíš odhad. Nemůžeme prostě mít vždycky všechno.*** Balea Tiefenreinigung Shampoo
Ale jo, proč ne. asi si ho koupím znovu. Neměli jsme spolu ani ten sebemenší problém.

*** Pure Fiji kondicionér Starfruit (recenze)
Furt si nejsem jistá. Jestli je lepší jen samotný Pure Fiji šampon nebo kombinace hluboce čistící Balea a Pure Fiji kondicionéru. Zatím mi to vychází na stejno.

**** Palmer's Body Scrub
Ale jo... škoda, že do Ladyboxu se Palmer's cpe pořád s nějakými másly... tohle je mnohem lepší. Teď jsem si koupila peeling Ziaja... a tedy tento Palmer's mi asi vyhovoval víc, takže je dost dobře možné, že si ho někdy koupím znovu.***** ÜNT Clearegen AHA/BHA Toner (recenze)
Hned bych si ho koupila znovu. Ale už se nevyrábí. Vím, že ho ještě mají u českého dovozce, ale odmítám platit českou cenu. A tak raději zkouším náhradu od REN.

**** Skincare Cosmetics Retinol Vitamin Enriched Skin Brightener
Tohle bylo ale taaaak příjemné. A když si vezmu, že to stálo snad jen patnáct dolarů... pokud na toto zesvětlující sérum někde narazíte, nebojte se ho a kupte. Zesvětlující účinky to nějaké mělo, hlavně mi sérum bylo opravdu příjemné na obličeji, hladce krémové až sametové, nebyla to jenom nějaká sérovitá vodička, nahradilo to i krém. No fakt fajné.

** A'kin Express Purifying Facial Masque
Asi to nebylo špatné. Na obyčejnou jílovou masku to bylo dokonce až dost dobré. Ale Elemental Herbology nebo Matis jsou lepší. Já vím, že jsou taky dražší, ale tak nějak odmítám dělat kompromisy a raději si koupím drahou kosmetiku, která funguje tak, jak se sluší, než abych se spokojila s levnější (a třeba jenom o trošku) méně funkční variantou. Asi jsem dospěla. Vím, že určitě mi někdo řekne, že nevidí důvod platit za jílovou masku skoro tisícovku (tolik tak stojí Elemental Herbology Facial Detox), protože Freeman taky funguje... jo jsem si taky kdysi myslela, že Freeman je v pohodě a funguje... dokud jsem nezkusila, jaké to je, když ta čistící maska opravdu funguje. Ale tento A'kin špatný není, to zase ne. Znovu si ho ovšem docela určitě kupovat nebudu, jednou mi to stačilo.

**** Elemental Herbology Facial Glow
Nevím, jestli si toho někdo všiml, tahle maska se tady objevuje pravidelně už snad tři měsíce. Měla jsem těch vzorečků spoustu a s každým dalším vyzkoušeným vzorkem jsem tu masku milovala pořád víc a víc. Momentálně toužím po plném balení. Nakonec jsem si tedy koupila Oskia... a jsem dost zvědavá, jestli to bude ještě lepší. Mělo by, protože Oskia je na přeci jenom o kousek vyšším cenovém levelu než Elemental Herbology. A co vlastně Facial Glow dělá? Normálně klasická kyselinová maska, ale v opravdu jemném provedení, dokonce ani nevytahuje nečistoty z pleti, spíš čistí póry, podporuje regeneraci a vůbec tak jako sjednocuje tón pleti. A dělá to dost dobře.

** Living Nature Vitalising Cleanser
Proti tomu vzorku nemůžu říct taky ani kousek. Fungoval, ale zase mě neohromil na tolik, abych nějak pátrala po plném balení. Je to spíš takové odličovací čistící mlíko, dobře se smývalo, nepotřebovalo ani machrovat s ubrouskem a přitom pleť i celkem vyčistilo. Na cestování dost dobrý, plné balení doma ale asi nepotřebuji.

* Elicina Plus
Můj druhý vzorek Eliciny mi úplně stejně jako ten první ucpával póry, takže jsem ho zužitkovala jako oční krém. A minule někdo povídal, že prý Elicina dráždí a vyžírá oči... tak to se u mě nestalo ani náznakem.

* Silk Naturals Microdermabrasion Cream
Nemám ráda microdermabrasion krémy (a za boha nemůžu přijít na české slovo pro microdermabracion, mikrodermabraze se mi fakt nelíbí, mikropeeling je trapný). Vůbec nechápu, co mě to popadlo, když jsem kupovala vzorek. Znovu to už dělat nebudu. Slibuji. Jinak krém není moc pichlavý, peelinguje docela dobře, je hodně máslový a výživný, takže nevysušuje.

*** Nobilis Tilia Balzamický krém Elizabeth
Jo tak tohle bylo dost vtipný. Nedávno jsem se probírala svými nasyslenými vzorky a v rohu krabičky jsem našla vzorky BB, co mi posílala Viennettka. A hned vedle seděl tento kelímek od Lush. Trošku mě to zmátlo, chvíli jsem si dokonce myslela, že mi Viennettka poslala fakt Gorgeous od Lush, který mám dost ráda. Pak jsem k tomu tedy čuchla a uznala jsem, že tohle Gorgeous spíš není. Takže jsem asi tři dny chodila, furt k tomu čuchala a přemýšlela, co mi vlastně Viennettka poslala. A furt mi vůně něco připomínala, až mi čtvrtý den docvaklo, že to je asi Elizabeth od Nobilis Tilia. Ale furt jsem nechápala, proč mi to tedy Viennettka posílala. Tak jsem zase chodila tři dny a přemýšlela o tom, až mi konečně došlo, že to je vlastně můj kelímek a že ten vzorek Elizabeth jsem si tam odendávala sama, když jsem před rokem darovala to celé velké balení. Jsem pro něj tenkrát neměla využití, ale krém jsem zkusit chtěla, tak jsem si špachtličkou odebrala. No a úspěšně na to zapomněla. Z čehož plyne asi poučení, že bych možná měla začít pravidelně zobat ginkgo bilobu nebo alespoň začít tím, že si budu svoje vzorky popisovat. Jinak ten krém vůbec není špatný. Voní hodně přírodně, ale rychle se vsakuje a dělá takovou sametovou tvářičku. Plné balení ovšem asi potřebovat nebudu.* Les Fleur de Bach Anti-stress Lotion (recenze)
Já vám tedy nevím, ale akce probuzené mou recenzí ve mě vzbudily takovou reakci, že mě přešla jakákoliv chuť toto tonikum, květinovou vodu, zázračný léčebný prostředek nebo co to vlastně kurnik je... jakokoliv používat. Až nedávno jsem se nad tím smilovala a asi pětkrát si to nadávkovala do jílu. V pohodě, fungovalo to docela obstojně, ale nevidím rozdíl mezi tímto a obyčejnou vodou. Ale víme co ne... já mám ty čakry asi špatně nastavené a nedokážu ocenit kvalitku, i když mi ji někdo strčí přímo pod nos. No a v rámci zachování korektnosti bych ráda prohlásila, že v současné době bych klidně i těch šest stovek za pleťovou vodu dala... ale musela by fungovat. I tak se tomu ovšem snažím vyhnout a svůj současný limit na tonikum vidím někde zhruba na čtyři stovky.

* Garnier Miracle Skin Perfection (recenze)
No... tak asi takto. Tenhle Garnier mám doma rok a půl. Za tu dobu jsem ho použila asi desetkrát. Když jsem psala recenzi. Od té doby ani jednou. V létě, když jsem si vzpomněla, jsem si s ním mazala nohy... vypadalo to docela pěkně. Ovšem představa, že bych si měla toto mazat na obličej, který si předtím namažu svým snobským sérem od Kiehlsu... mě natolik rozesmála, že je na čase se s milým Garnierem rozloučit. Doma ještě někde mám tu tmavší verzi, až ji najdu, tak ji taky vyhodím.

*** Anatomicals Zap! Zap! Zap! Gets that chap
A tak zase tohle jako proč ne. Docela to i fungovalo. Sice jsem si nevšimla nějakých výrazných rozdílů mezi noční a denní verzí, jsem si jenom všimla rozdílné vůně, ale jinak v pohodě. Dokonce to i umělo přes noc zmenšit pupínek a tak.

*** Covergirl ExactEyeLights (for blue eyes)
** Max Factor Eye Brightening Tonal Black Volumising Mascara (for green eyes)
Tohle je trošku schizofrenní. Totiž Max Factor by měl být jenom evropskou verzí Covergirl. Tyhle dvě řasenky mají dělat to samé... zvýrazňovat barvu očí. Mají sice jiné balení, ale kartáček je stejný... umělohmotný s krátkými štětinkami. Takže teoreticky jsou to vlastně dvě totožné řasenky, pomineme-li tedy, že každou mám v jiném odstínu. Prakticky jsem měla tu Covergirl raději. Protože není tak výrazná, samotná hmota řasenky byla mnohem hustší a sušší, dokonale přilnula a jen lehce obarvila, vypadala maximálně přirozeně a vlastně ani moc neřasila, jen zvýraznila. Přesně takovou řasenku potřebuji na běžný den. Oproti tomu MaxFactorka byla mokřejší, díky tomu víc barvila, přišlo mi, že i nabírala víc barvy, nepůsobila tak přirozeně, bylo vidět, že na řasách něco je. Nebyla příliš výrazná, to zase ne, ale pořád to byl výraznější a nařasenější výsledek než u Covergirl. Takže asi tak, možná jsem jediná, kdo netouží po řasách až do nebes... ale je to tak.Týjo, taky vám přijde, že dnešní článek psalo moje snobské já, kterému nic pod třicet liber za kus není dost dobré? Tak nic no, třeba mě to někdy přejde... 

9 komentářů:

 1. Tak to je věcí. V listopadu poprvé jsem dělala souhrn nákupů a taky by mě nenapadlo, že toho mám tolik. :D

  OdpovědětSmazat
 2. Wou, tak z tohoto seznamu asi tak 3/4 značek vůbec neznám! :D Každopádně na mě to taky takhle na podzim/před Vánoci dolehlo a nakupovala jsem víc než v létě. Hold si prostě musíme úbytek hezkého počasí něčím vykompenzovat... :D

  OdpovědětSmazat
 3. Hele, a děláš ty vůbec i něco jinýho, než vlastně jen nepřetržitě zkoušíš? :)

  OdpovědětSmazat
 4. Díky za tip ohledně BB od Garnier, už vím, co s ním udělám :-D

  OdpovědětSmazat
 5. koukám, že ani ty jsi neodolala Essence krémíkům:))
  já jsem svůj BB od Garnieru poctivě dopotřebovala, ale byla to hotová muka... už nikdy více!

  OdpovědětSmazat
 6. Mně by čistě ze zajímavosti zajímalo, kam to vlastně všechno dáváš, vždyť to už ani nejde nějak smysluplně uskladnit, ne? :) Ale krásné věci, taky bych si vybrala, no... :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no začíná to být docela problém. zrovna teď jsem tak nějak na hraně, kdy to ještě jde, ale s každou novou věcí je pořád větší problém ji někam umístit.

   Smazat
 7. děkuji všem moc za komentáře!

  OdpovědětSmazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...