pondělí 20. července 2015

Bronzerový tag

Nojo. Tvářenek mám tolik, že je ještě pořád počítám. Ale u bronzerů to je jednodušší. Bronzery nevyhledávám, moc nepoužívám, ale že je to léto... tak pěkně tématicky si dáme nejdřív bronzery. 

Nutno říct, že kdysi jsem bronzery používala na konturování. Docela často, neříkám, že každý den, ale tak minimálně dvakrát do týdne to bylo. V létě jsem pak klasicky bronzovala vše, co mi přišlo pod ruku. To mi vydrželo asi tak dvě léta. V současné době mě to už nebere, takže bych se bez bronzerů asi úplně obešla... z mojí sbírky bych si vlastně nechala jenom tři kusy. Schválně odhadnete které?

Jinak bronzerový tag jsem si v podstatě vymyslela, nějakou inspiraci jsem si vzala z toho tvářenkového... ale jinak je to moje dílo. To jen jako kdyby náhodou dneska bylo málo samochvály. Ještě bych chtěla dodat, že vzhledem k náročnosti zacházení a focení jsem se omezila pouze na lisované bronzery. Svou minerální kosmetiku jsem zatím jenom sesypala na jednu hromadu a pořádek tam budu dělat až někdy...
Kolik bronzerů vlastním?
No jak je vidět, tak celkem jsem našla bronzerů 9, z toho tedy dva (Dior a Pop Beauty) jsou takový mix tvářenky a bronzeru.

Který byl můj první?
Prvním bronzerem byl nejspíš tento z HM. Rozhodně si žádný před tímto nepamatuji, takže možná nějaký byl, ale už ho nemám a není tedy třeba to tady nějak dále rozmazávat. HM bronzer není špatný. Dokonce mi přijde, že jsem ho v jejich kosmetickém stojánku nedávno ještě zahlédla. Tento svůj si dokonce i pamatuji, kde jsem ho koupila. V Galerii Krakowska, což znamená, že to muselo být někdy na podzim 2007. Nebyl vůbec drahý, stál fakt jenom pár zlotých, možná tak 12... a prožili jsme spolu docela určitě podzim 2007, v zimě jsme spolu konturovali, na jaře a v létě bronzovali, pak jsme spolu bronzovali ještě jedno léto a pak jsem ho odložila a skoro vůbec ho nepoužívám. I tak je to moje první a nejspíš i poslední bronzero/tvářenka věc, které jsem se dostala na dno.
Který byl ten můj poslední koupený?
No mám takový pocit, že to byl Kiko z džínové LE. Ještě se k němu dostaneme, protože by se dalo říct, že zároveň je toto bronzer, jehož koupě nejvíc lituji.

Který bronzer je nejdražší a který nejlevnější?
Nejlevnější je jednoznačně Catrice. Z výprodejové krabičky za 20. A rozhodně to byla ta nejlepší a nejvýhodnější koupě bronzeru v mé bronzerovací historii. Nejdražším byl Dior a koupě ani v tomto případě nelituji.

Bronzer nejlepší na konturování?
Jednoznačně Catrice. Omlouvám se, je to stará LE, ale na konturování prostě není nic lepšího. Nebo možná někde je? Nějaká ta ABH, nová Illamasqua nebo tak nějak? Nevím a ani to zjišťovat nebudu. Zas takový konturovací fanda nejsem a navíc Catrice je prostě perfektní. Odstín je hodně světlý, tak světlý, že věřím, že pro někoho by to mohlo posloužit i jenom jako pudr. Barevně je naprosto neutrální, prostě tmavší tělová. Je přiměřeně pigmentovaný, není na pleti těžký, velmi snadno se nanáší a dlouho vydrží. Skoro vůbec nepráší a navíc má naprosto skvělý boží obal. Ani po tom milionu let, co jsme spolu, se neomrzel.
Bronzer nejlepší pro zvýraznění opálení?
Za mě rozhodně Sunkissed. Já vím, že pro někoho to může být možná až moc velká divočina, všechny ty třpytky, nadbytečná žlutá, oranžová, tmavá, moc dočervena. Ale když je na pleti tak krásný. Vůbec nezdůrazňuje póry nebo něco, naopak dodává tak jemný lesk, který není přehnaný. Díky červenému podtónu působí bronzer pěkně opáleně, bílé žíhání tomu dodává ten studený podtón, který moje pleť potřebuje. A tomu žlutému se prostě vyhýbám.

Nejlepší bronzer pro lehké opálení celého obličeje?
Pro celoobličejové opálení bych ale Sunkissed moc nedoporučovala. V tomto případě sahám spíše po HM. I ten má docela přirozenou barvu, není přehnaně tmavý, není ani přehnaně oranžový, i když nějaký podtón tam je, tak pořád se drží na hraně použitelnosti, není příliš pigmentovaný, takže při použití lehkou rukou dodá jen lehkou barvu... stačí jen velký huňatý štětec a je to hotovo.
Nejlepší mix bronzeru a tvářenky?
Tak to docela určitě Dior. Ten je totiž sestavený úplně geniálně. Hnědá část je vhodná jako bronzer, klidně i přes celý obličej, klidně trošku do kontury. No a potom stačí přidat jen trošku barvy na obvyklá tvářenková místa a je vystaráno. Uvědomuji si, že tady opět doporučuji dva roky starou LE. Nojo... tady si budete muset vystačit s Nude ze stále nabídky, které taky vůbec nevypadají špatně, i když jim chybí ta barva.

Bronzer, u kterého je skoro všechno špatně?
Tak to rozhodně Kiko. Kromě designu, ten je fakt pěkný. Zvenku sice nic moc, ale zevnitř je ten zip pěkný, ne! Jenomže vodsaď podsaď a prostě ten obsah je strašný. Je celkem málo pigmentovaný, hodně pevně slisovaný, takže skoro vůbec nic štětec nenabere. Tak fajn, to by se ještě dalo přežít. Ale prostě ten odstín... ten je celý špatně. Oranžový. Oranžový. A ještě jednou oranžový. Já úplně nevím, co s tím. Při použití jako bronzer to na mně vypadá fakt špatně. Nekonturuje mě to. Spíš mě to oranžově špiní. Na obličeji jako pudr (decentně) to pořád vypadá oranžově. Použitelné je to akorát tak jako tvářenka... oranžová... dost nudná oranžová. Navíc vytváří na pleti na nános a zalézá mi do pórů.
Bronzer, který měl potenciál a zklamal?
Bronzer od elf ze studio řady má potenciál. Hlavně barevně. Světlejší hnědá (vlevo dole) hezky konturuje. Taková lehce mauve do červena hnědá (vpravo dole) moc pěkně opaluje. Bílá (vlevo nahoře) rozsvětluje. Tmavá hnědá (vpravo nahoře) je opravdu hezká jako oční stíny nebo linky. Ale jinak... no nevím. Dost to práší. Což by nebylo úplně to nejhorší. Nejhorší, že to na pleti flekuje. Když si nedám pozor, tak to udělá flek, který jde dost špatně rozmazat. Což je dost jako blbý, protože hnědé fleky na tváři nechci.
Bronzer, u kterého mi je nejvíc líto, že už ho neseženete?
Tak to je docela určitě Pop Beauty. Už ten svůj jsem před pár lety sháněla hodně těžko po všech čertech. Značka sice pořád existuje, ale při stupidním inovačním procesu se zbavila všech plechovkových obalů, a tedy i tohoto bronzeru. Což je fakt škoda, protože barevně jde o opravdu moc zajímavou záležitost. Hlavně tvářenková část... to není úplně odstín, který by byl obvyklý. Stejně tak i smíchaná barva je velmi nositelná a velmi v mém stylu.
Bronzer, který vůbec nepoužívám?
A nevím, co s ním: Cosm’etika. Když já jsem zmatená z toho odstínu. Moc zlatý, moc oranžový, moc tmavý, navíc ani kvalita pudru mi nepřijde nijak obdivuhodná... no já raději toho víc neřeknu, protože vlastně jsem ho ani nezkusila.
Bronzer, kterého jsem se chtěla zbavit?
A málem jsem se toho zpropadeného Famousx zbavila v poslední prodávačce. Jenže on ho sice někdo vydražil, ale pak ten emailový kontakt i převodový peněžní kontakt nějak zamrzl... a neměla jsem čas to řešit, tak jsem to nechala vyhnít a bronzer mi zatím zůstal. Asi ho vyhodím, protože je fakt pekelný.
Bronzer, na který jsem při focení zapomněla?
Jo tak to je tento Sleek. A ono to ani nevadí, protože svoje dojmy i fotky jsem už se světem sdílela dávno. A stejně se to ani jako bronzer nejmenuje.
Na konec si dáme trošku menší swatchfest. Který je tedy ovlivněný tím, že jsem se nezdržovala focením jednotlivých odstínů a brala jsem je smíchané dohromady. Chudák Dior tak vypadá jako trapná dorůžova tvářenka, i když ho je půlka bronzer.

Ovšem odstínová párty ukázala jednu skutečnost... že ten HM a Kiko jsou si dost zatraceně podobné. Není to tedy nakonec tak, že Kiko třeba jenom křivdím? Když HM používám sice jen občas, ale bez problémů, zatímco ke Kiko mám takový odpor?

Jo a taky si na ruce můžete prohlídnout tu hnusnou konzistenci elfu. Opravdu se mi s ní pracuje velmi špatně.

A které bych si tedy nechala? Diora, o tom snad nikdo nepochyboval. Catrice, protože pochybuji, že je někde něco lepšího. Sunkissed, protože ta do červena třpytivá je tím nejhezčím bronzerem. A aby se neřeklo, tak taguji všechny ty, kterým je horko!

2 komentáře:

  1. Nejvíc mě zaujal Catrice, já mám takhle nějak podobně oblíbený bronzer od GS. Jinak se přiznám, že u Kika mi nesedí ani design, ten zip je hrozný :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. ne? mi se ten zip právě líbí. proto jsem to taky kupovala, že ano. (a taky proto, že 50% tedy)

      Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...