pondělí 29. srpna 2016

Co koupit na iHerb: svíčky

Nebo asi spíš, co nekupovat. Protože jako přiznejme si to, kupovat si za dvě stovky úplně obyčejnou svíčku někde v Americe... no není to úplně logické. Navíc u takového svíčkového ignoranta, jako jsem já. Když mi stačí ty nejlevnější čajovky, jen aby něco svítilo. A za luxus vlastně považuji nějaký ten Brise nebo AirWick. Takže na mou obranu... jsem to koupila, že mi vždycky prostě zbývalo něco málo do DPH limitu, víme ne, jak to chodí. 

No ovšem když to zhodnotíme po čase s chladnou hlavou a bez myši namířené na checkout tlačítko, no nevím, asi to spíš za to nestálo. Aneb ze tří svíček to byla zhruba jednou trefa alespoň nějakým rozumným směrem. Měla jsem si raději koupit něco k jídlu, třeba ty chipsy byly dost fajn.


No jo, ono to vypadá tak pěkně tradičně. A to sklo bylo fakt pěkné. O tom nebudu lhát. Vlastně i vůně se mi líbila, byla to jakási limitka s brusinkami a fakt to vonělo jak chemické brusinky. Byla jsem spokojená i se sílou vůně, jeden pokoj to zvládlo provonět. Možná i trošku víc, ta vůně byla vlastně dost nenápadná, jsem ji pořád nedokázala zaznamenat, ale pak jsem šla vynést koš, a jak jsem došla domů, tak mě vůně úplně praštila do nosu, že nějaká je a vlastně je fajn. Problém mám ovšem s tím, že zhruba tak centimetr od dna přestal fungovat knot. Nešel zapálit, zkusila jsem ho zastřihnout, furt to nešlo, zkoušela jsem ho povytáhnout, skoro jsem ho vyndala... a nic. Prostě asi tak pětina svíčky se mnou odmítala spolupracovat. Za dvě stovky nic moc.


Nejsou ty plechovky krásné? No jsou, že jo. Jdou normálně zavřít a vypadá to dost roztomile, alespoň já myslím. I vůně se mi líbila. Nebyl to tedy pro mě žádný odvaz, jen taková nenápadná lehká trošku kořeněná vůně, cítím tam třeba celkem zřetelně hřebíček. Pokoj to provonělo obstojně a vlastně jsem byla docela spokojená. Dokud jsem to nezapálila podruhé... a ono to vůbec nevonělo. Jakože tyhle svíčky, co vás nalákají v balení, pak to rozpálí na první použití, aby to hned pak zabalily a zapomněly, k čemu vlastně to všechno... no to by snad mělo být zakázané! Přitom ale nezapálené z balení to pořád trošku voní. No podvod jak něco. Ale na pohled hezká ne?A tuhle poslední bych jako jedinou doporučila. Cena za stovku, těch pět dolarů je často jen tak akorát do limitu. A voní opravdu krásně, kořeněně a trošku štiplavě. Po skořici ale sladce. Bohužel je docela slabá, zvládne tak akorát provonět jeden pokoj. A i to jen tak slabě náznakově. Ale vůně se mi líbí, samotná svíčka mě ničím nenaštvala a bez problémů se dopálila až do konce. Navíc to balení je fakt sladké!


No myslím, že se svíčkami jsem na iHerbu skončila. Nic extra nutného. Co jiného ještě přihazujete do limitu? Kromě jídla. Mňam dala bych si brambůrky...

2 komentáře:

  1. Takže po svíčkách na iHerbu netřeba pokukovat? Dobré vědět, díky za užitečný článek :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. svíčka na iherbu za to nestojí. stejnou kvalitu a i levněji koupíš podle mě normálka i u nás.

      Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...