pátek 31. března 2017

5 pod 500: péče o pleť

Před pár lety byly hodně populární články jakože 10 produktů pod stovku, co stojí za to. Před rokem a půl jsem se tomu taky věnovala, jen jsem si musela upravit cenovou hranici, protože prostě proto. No a našla jsem v konceptech ještě pár pokračování této "minisérie", takže pojďme na to. Aneb 5 produktů, které stály méně než 500 korun a které mám zrovna doma a používám je s radostí.


Avene Cicalfate
Z lékárny jsem vyzkoušela všechny tyto repatriační krémy. Nebo dneska už mají různé inovace a variance na ty základní, tak ty jsem nezkoušela, ale základní jsem zkoušela od všech velkých značek. Bioderma Cicabio, La Roche Posay Cicaplast a Avene Cicalfate. Všechno to jsou vysoce hojící krémy, které by měly stimulovat obnovu a regeneraci. Používají se většinou lokálně, kde je třeba. Biodermu a La Roche Posay jsem nesnášela. Měla jsem doma plná balení a vypotřebovala jsem je s odporem. Lepí, mají nepříjemnou konzistenci, nic nedělají. Kdežto Avene Cicalfate miluji. Zrovna teď mám doma dvě tubičky, protože prostě to potřebuji mít do zásoby. Používám ho s přestávkama už tak deset let, spotřebovala jsem ho asi deset tubiček (odhadem). V posledních letech představilo Avene i inovace, ale ty jsem nezkoušela, zůstávám věrná klasice. Která se za těch deset let nezměnila a je stále pořád stejně úžasná. Má konzistenci zinkového krému, pomáhá proti akné, pomáhá mi i na černé tečky, zároveň hojí a regeneruje, přes noc si to odmaká a já ráno vypadám hezčí. Koupíte v lékárnách tak za tři stovky a méně.

Tarika maska
Téměř to samé co u Avene platí i u Tariky. Používám ji asi pět let, za tu dobu jsem spotřebovala asi deset balení a je prostě úžasná. Je pravda, že v posledních dvou letech jsem Tarice byla nevěrná s May Lindstrom Problem Solver, ale to vůbec neubírá Tarice kvalit. Dokonale vyčistí pleť, působí proti pupínkům, působí proti černým tečkám. Akorát mi přišlo, že nedělá nic s regenerací a hojením skvrn, i když popis produktu to slibuje. Tarika ale zase dokáže jakoby vyhladit pleť, pomáhá stimulovat krevní oběh a zlepšuje zdravou barvu. Vysušuje pupínky a čistí póry, takže se nové pupínky pak už nekonají. Svůj život si bez toho nedokážu představit. Plné balení koupíte do tří stovek, záleží na eshopu. (A funguje skvěle s Cicalfate.)


Neemaura Naturals sprej s neemovým olejem
Strašně dlouhý název, co si nepamatuji, a tak tomu říkám: ten sprej s neemovým olejem. Koupila jsem si ho kdysi na iHerb a vůbec nic jsem si od něj neslibovala. Vlastně ani nevím, proč jsem to kupovala, myslím, že jsem hledala nějakou alternativu místo čistého aloe vera na spálenou pokožku. Našlo mi to tento sprej a jsme spolu spokojení už třetím rokem. Opravdu to pomáhá na spálenou pokožku. To ale není všechno. Sprej je skvělý i jako krém na obličej. Ono když se podíváme na složení, tak je to voda s aloe vera, glycerinem, trošku oleji, trošku extrakty. Díky vodě se všechny oleje rychle vstřebávají, trošku to lepí, ale dá se to, je to pryč do pár minut. V létě mi tak sprej bez problémů nahrazuje denní krém. Hydratuje, pomáhá proti pupínkům díky neemovému oleji a navíc se bleskově vsakuje. Značka ideál. Koupíte na iHerb za asi 8 dolarů.

Bravura London kyselina salicylová
Samozřejmě jsem byla ke kyselinám trošku skeptická a trošku jsem se toho bála. Jak mám kyseliny ráda, tak tohle bylo moje poprvé... jakože s kyselinami v podobně regulérního chemického peelingu. Ale teď už si svůj život bez téhle modré lahvičky nedokážu představit. Zjemňuje pleť, působí proti pupínkům, řekla bych, že i proti černým tečkám. A vůbec jsem se toho nemusela bát. Není to až tak silné. Občas to nechám klidně i jako sérum, občas na to navrstvím čistící masku a pak teprve umývám. Občas na to dokonce navrstvím i další kyselinovou masku, pak se ještě šplíchnu kyselinovým tonikem a stále se máme rádi. Koupíte na bravuralondon.co.uk za deset liber.

Azelique černá maska
A když jsme tedy u toho složeného vrstveného maskování, tak nejlíp se má Bravura kyselina s touto černou maskou od Azelique. Já si od ní nic neslibovala, kupovala jsem na iHerbu v nějaké akci, takže myslím, že cena byla někde kolem 5 nebo 6 dolarů, už si fakt nepamatuji. A moc jsem si od toho neslibovala. Hlavně jsem měla od Azelique už oční krém a tam jsme kamarádi nebyli, spíš jsme se indiferentně asi tři čtvrti roku ignorovali, až jsem se posunula dále a na celý ten zážitek úspěšně zapomněla hned ráno poté. Takže jsem přistupovala trošku skepticky i k této pleťové masce. I když jako je černá a kosmetika, která je černá, prostě nemůže být špatně. A taky že ne. Zaprvé to super voní. Ovocně a šťavnatě, tak nějak bych to do černé masky fakt neřekla. Konzistence je zvláštní, jsou v tom velká zrníčka, co zároveň poslouží i jako peeling. Nevysušuje a při schnutí netahá. Schne tak průměrně. Jediné co... když si ji nechám moc dlouho, tak pak jde špatně umýt, hlavně zrníčka jsou na obličeji pak jak přilepená. Ale jinak nemám co namítnout, momentálně moje nejoblíbenější čistící maska, v účincích spíš základní, jednodušší a jednostranná, prostě to čistí, ale po použití je pleť jemná a prostě hezčí. Tak moc, že jsem si koupila do zásoby nové balení a už je na cestě. Momentální cena na iHerb je 12 dolarů. (Aha tak pardon, momentální cena už je trošku vyšší, ale já to koupila minulý týden fakt za 12, přepisovat to tady nebudu, už to má i fotku, a co má fotku, to platí, počítejte nějakým příznivějším kurzem dolaru a do pětistovky se možná vlezete.)


A to je zatím vše. Uvidíme, jestli nebude ještě někdy další díl.

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...