středa 6. září 2017

Spotřebováno: alverde, Jeffrey James, Serumdipity, May Lindstrom a Omorovicza

Nevím, jestli to tak přijde jenom mně, ale přijde mi, že prostě moje používaná a právě momentálně spotřebovaná kosmetika je taková nijaká. Prostě není to průser, ale že by to byla hvězda jasná, tak to tedy rozhodně ne. Prostě někde ve středu, někdy i ve středu, to tak jako funguje, že si to v koupelně nechávám až do konce, ale znovu to potřebovat nebudu. Tak by se nějak ve zkratce dalo definovat dnešní spotřebováno.

Co mi ale v poslední době jde, jsou podle všeho nákupy. Vím, čím to bylo způsobeno. Během června a července jsem musela platit veškerou rekonstrukci, novou vanu a dlaždičky a další, novou kuchyni, nové spotřebiče. A když tak nějak víte, že vám přijde faktura na 50 tisíc (a to klidně několikrát po sobě), tak nějaké 2 tisíce utracené za kosmetiku jen tak bokem vám najednou přijde jako nic. Takže já si vesele nakupovala, nejen kosmetiku, ale i kabelky, boty, šaty, dejte mi to všechno.

Celkově jsem nakoupila 34 plných kusů a 11 vzorků. Spotřebovala jsem 11 plných a 7 vzorkových kusů, 3 jsem vyhodila. Celková bilance + 24. Kupovala jsem  drogérii, parfumérii, na netu, na Asosu, na Amazonu, i na klasickém iHerb.
alverde tělové máslo z jarní limitky meduňka + jablečná máta

Řekla jsem si, že je na čase spotřebovat tuhle jarní limitku od alverde, protože budou za chvíli vánoce a s nimi možná i nová limitka. Mohla by být i nějaká podzimní, že jo, aby se to v obchodech taky trošku točilo. Nemám alverde tělová másla moc ráda, rozhodně jsou na světě lepší, co se lépe rozmazávají, nenechávají bílé stopy a déle voní. Přesto si ale ty limitky vždycky kupuji, protože voní zajímavě, sice krátce, ale rozhodně zajímavě. Musí se s nimi trošku mazat a pracovat, ale pak nějakou tu práci i udělají a nejsou úplně na odpis. Navíc nestojí moc. Tahleta bylinková varianta voněla úžasně. Opravdu mi to vonělo hodně. Dokonce i konzistencí byla v nadprůměrné kvalitě v rámci alverde tělových másel. Dobře se rozmazávala, nenechávala stopy, hned se vsakovala. Dokonce jsem se do drogérií vypravila hledat náhradníka, ale už bylo všechno prodané, tak si budu muset počkat na další limitky.
Jeffrey James Botanicals The Wash

Nebyl to úplně špatný gel. (recenze) Vlastně trošku se mi po něm i stýská. Teď tedy koukám, že značka prodělala menší facelifting a mají hezčí, nápadnější a dynamičtější, obaly a úplně mě to láká si pořídit do koupelny nový kousek. Což samozřejmě neudělám, protože zrovna čisticích gelů mám doma ještě nějakou tu zásobu. Ale tento byl opravdu fajn. Nevysušoval, přičemž ani nenechával povlak, dobře se smýval, dobře čistil. A navíc měl a má ještě hezčí balení. Ze skla s čistou etiketou, prostě mu to u mě na umyvadle docela slušelo.

Serumdipity Vitamin C Facial Serum

Mým dalším spotřebovaným z iHerbu je toto sérum. Před asi půl rokem mi Serumdipity způsobilo trošku až šok, když se objevilo na iHerbu. Opravdu se mi značka líbila. Je to odnož Madre Labs, které mám taky ráda, a měla by to být sofistikovanější přírodní kosmetika s aktivními látkami ve formě séra. Mají toto céčkové, mají tam i áčkové, hyaluronové a peptidové. Všechny jsem chtěla. S cenou se vejdou do limitu a všechno to jsou shipping savers. No nakonec jsem pobrala všechen rozum a koupila si jen jednu lahvičku - céčkové sérum, což bylo logické. Céčko používám často i dvakrát denně a tahle séra mi ubývají rychlostí blesku. No a nevím, Serumdipity si už nekoupím, sice mě sérum ničím neštvalo, je to taková lehká vodička, co se hned vstřebává, ale zase mi snad ani nic nedělalo. Rozhodně moje pleť byla hezčí před, to když jsem používala The Ordinary céčko (a to taky dělalo spíš málo než hodně), a je hezčí i po, to používám ArtNaturals, které za menší cenu nabízí dvojnásobný výkon.May Lindstrom The Youth Dew

Nemůžu si pomoct, i když jsem před pár dny/týdny psala recenzi, tak vám sem musím ještě něco napsat. Úplně ke konci používání mě ten olej začínal už fakt štvát. Že to nic nedělalo, že to sice vonělo, ale z otrávení mi to začalo až smrdět. Že to stojí jako nová ledvina, přitom to za to nestojí. Jsme se spolu ke konci fakt trápili a já se už nemohla dočkat, kdy to bude z koupelny venku. Takže tolik k téhleté May Lindstrom.

Omorovicza Gold Shimmer Oil

Miluji jeho vůni. Achach achinky ach. Je jako letní den, kdy sluníčko putuje po modré obloze mezi malými obláčky. Jako červené maliny, které se zalesknou v lístcích a rose. Jako zářijové ráno, kdy sluníčko vylézá pomalu, ale jistě, dneska bude ještě krásný den. Mažu se tím, jen tak pro radost, pro tu vůni, místo parfému. Trošku mi vadí, že třpytek je tam hodně a jsou trošku humpolácké. To bych u tak drahé značky jako Omorovicza nečekala. Konzistence oleje je spíš jako suchý olej, vyloženě nezmastí, přitom ale docela pěkně namaže a pečuje. A hlavně ta vůně... aaaach.Jo a taky jsem vyhodila tři balzámy na rty. Aneb nekupujte si přírodní balzámy na rty do zásoby, nekupujte si přírodní balzámy na rty do zásoby, nekupujte si... i kdyby to byla ta nejvýhodnější možná nabídka, nekupujte si přírodní balzámy na rty do zásoby.


5 komentářů:

 1. Ahoj, kde si prosím sehnala to céčkové sérum od Art Naturals? Koukala jsem na Ebay a Amazon, ale je tam vysoké poštovné...na iHerb jsem ho nenašla..děkuji, Anna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj, mám z amazonu uk. poštovné jsem nějaké určitě platila. zkus se podívat možná i na německou verzi, občas tam bývá poštovné nižší.

   Vymazat
 2. Děkuji, mrknu ;-) já předtím měla céčkové od Serumdupity a byla jsem poměrně spokojená, docela viditelně mi vyhladilo a rozzářilo pleť..ale jak píšeš, jestli má být tohle lepší, tak jsem zvědavá :-) (i když chápu, že každému sedne něco jiného). A.

  OdpovědětVymazat
 3. Právě jsem dočetla recenzi na jiném blogu, podle které bych si Alverde máslo spíš nepořídila. A tady se dočtu pravý opak. Do háje, teď mě začíná i mrzet, že jsem tu limitku ignorovala! :-/ Tak třeba jich přece jen zavedou v Alverde víc... Včetně podzimní, dušičkové, na uklidnění při změně času, zimní... A tak :-D
  Bebe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. myslim, že pokud nemáš silněji vyvinutý limitkový syndrom, tak to až tak moc nepotřebuješ. fakt se rozmázávají hůř a bělí. a nevoní dlouho, z pokožky vlastně skoro vůbec ne.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...