středa 20. března 2019

Spotřebováno: Hand Chemistry, Laidbare, essence, Bravura, Cougar a Lanolips

Bojím se, že na první pohled to není úplně poznat, ale opravdu se snažím svoje kosmetické nakupování omezovat. Prvním impulzem pro mě byly loňské prázdniny, kdy jsem měsíc před a asi dva měsíce v létě nenakupovala. Nebo pokud jsem nakupovala, tak věci, které mi doma chyběly. A opravdu jsem se za půl roku dostala do stavu, kdy si klidně koupím třeba nové sérum a hned jakmile rozbalím poštu, tak začnu to sérum i používat. Bez špatného svědomí, že mám doma ve skříni nasyslených dalších pět lahviček podobného séra. Protože nasyslené nemám. Je tedy pravda, že některé kategorie jsem syslila i tak, třeba opalovací krémy, ale na druhou stranu se musím pochválit, že začátkem letošního roku se mi docela pročistily zásoby.

Jinak spočítala jsem si i spotřebu za celý minulý rok a věřte tomu, nebo ne, ale za celý rok jsem skončila v mínusu 74 kusů. Nejvíc jsem nakupovala v březnu a dubnu. A pak v červenci, srpnu a září, což zní s úvodním prohlášením o letním nenakupování zvláštně, ale polovinu těch letních nákupů tvořily sheet masky, které jsem navíc do konce roku všechny spotřebovala. Spotřebovala jsem nejvíc produktů v dubnu a pak v červnu a červenci, ovšem tam to bylo dáno i tím, že jsem hodně věcí vyhodila. A kdyby to někoho zajímalo, tak sice jsem si to sledovala jen půl roku, ale věřte, že za půl roku jsem spotřebovala 61 platýnkových masek.

Teď už ale k lednu. Od nového roku jsem se rozhodla své nenakupování ještě dále podpořit a dala jsem si závazek, že pouze jedna velká objednávka za měsíc. V lednu jsem si splnila takové moje menší dlouhodobější přání a nakoupila jsem u Tropical Skincare.

Celkem jsem nakoupila 15 plných produktů, 5 platýnek, 4 vzorky. Jo a taky 9 tekutých rtěnek, za což se trošku stydím, ale každopádně to vypadá, že #sheetmaskšílenství jsem vyměnila za #tekutýchrtěneknenínikdydost. Tak co už. Spotřebovala jsem pak celkem 23 kusů plných, 10 platýnek, 1 vzorek a nějaké maličkosti jsem vyhodila, 5 kusů. Celkem je to mínus 6 kusů.


Pokud jde o spotřebované produkty, tak se tam nenašlo moc zajímavého, takže dneska to bude krátké. Nejdřív tři krémy na ruce a pak ještě trošku sér.

Hand Chemistry Pro-repair Skincare for Hands jsem koupila levně na black friday, už předloni. Pořád jsem se k tomu nedokázala dostat, takže nakonec jsem si balení otevírala někdy loni na podzim. Hledala jsem v té době hutnější krém na ruce, protože jsem to potřebovala a spoiler alert: Laidbare stojí za velké kulové. Ale u Deciemu jsem to i dostala. Není to nejlepší hutný a opravdu účinný krém na ruce, co jsem kdy zkusila a co bych v zimě preferovala (vzpomeňme všichni s láskou na Balance Me). Ale je to docela dobrý krém na ruce. Přiměřeně rychle se vsakuje, docela příjemně i voní a má více účinků než průměrný krém na ruce. Ale za plnou cenu bych si ho asi nekoupila, i když to balení je fakt obří.

Laidbare In Safe Hand byla moje první volba na hutný krém v zimě. A byla jsem nechutně oklamaná. To je tak, když máte přírodní značku, co vám slibuje másla a jednoduchou čistou péči. Tak tam čekáte másla a oleje. A místo toho najednou dostanete takový lehký krémík, co se hned vsakuje a co vlastně skoro ani nic nedělá. Nebo jo, něco to dělá, možná v létě bych s tím byla spokojenější, ale v zimě toho potřebuji víc. Na druhou stranu ale oceňuji, že se to rychle vstřebává. To zas jo. Ale pokud si dobře pamatuji, tak jsem krém dostala v jakési krabičce... a sama bych si ho rozhodně nekoupila.

essence krém na ruce byl nakonec to nejlepší, co jsem na ruce v zimě mazala. To balení je opravdu maličké, úplně předurčené do kabelky, tak jsem ho v kabelce i nosila. A opravdu to bylo super, jsem fakt ráda, že jsem si tenkrát (myslím, že to byla předloňská vánoční limitka) nasyslila asi čtyři balení těchto krémů a že mi doma ještě jedna tubička do kabelky zbyla. Je to hutnější krém, spíš máslo, ale rychle se vstřebává. Přitom ale opravdu s rukama a se suchou pokožkou něco dělá. Navíc krásně voní. Za mě tedy z dnešního výběru rozhodně vítěz.


Bravura London salicylový peeling je moje stálice. Fakt že jo, tuhle lahvičku potřebuji v koupelně neustále. Kam se na Bravura hrabe nějaký červený peeling The Ordinary. Tohle opravdu efektivně působí proti pupínkům a hlavně i proti černým tečkám. Navíc v kombinaci s mléčnou (taky od Bravura) a následnou maskou (Problem Solver) je to prostě nejlepší možná čisticí kombinace. Miluji to.

Cougar Hyaluronic Acid Facial Oil byl fajn. A klidně bych si ho pořídila znovu. Není to taková ta klasická hyaluronka, mokrá a gelová. Tohle má spíš konzistenci suchého oleje. Ale je to fakt fajn. Používala jsem večer i ráno pod makeup. Jen tedy trošku nevýhoda je, že to fakt silně voní. To mi trošku vadilo, i když mě to na pleti nijak nedráždilo, či co... spíš mě to vždycky vyrušovalo při nanášení., pokaždé mě ta vůně překvapila, jak moc jí je.

Lanolips čistý lanolin byl taky fajn. Na pusu v zimě je to pro mě jedno z nej mazátek. Je to hutnější, ale dobře to na puse sedí, opravdu to pomáhá proti mrazu a navíc to regeneruje. Jo a nelepí to, takže co víc chtít.

2 komentáře:

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...