středa 2. června 2021

Spotřebováno: Pantene, The Ordinary, Azélique a Oskia

Nálada začíná houstnout, protože konec limitního nakupování bez platby DPH se blíží. Neboli od prvního července už nebudou platit limity, do kterých nemusíte platit DPH při nákupu ze třetích zemí. Je to celounijní opatření a znamená to, že od prvního července na každý balíček z eBay a odjinud zaplatíte daň, bez ohledu na jeho hodnotu. A což o to, já bych daň klidně zaplatila, s tím asi nemám úplně problém. Ale odmítám platit výpalné České poště, která si automaticky ke každé zásilce přidá poplatek dvě stovky, stovku už jen za to, že balíček chytli na celní poště 120, a druhou stovku za proclení. Přijde mi to jako krádež a odmítám to platit. Což pro mě znamená, že buďto to prodejci vyřeší a nabídnou mi jiného dopravce, nejlépe aby se clo a daně platily už při nákupu a vybíral je prodejce (tak to bude mít nejspíš iHerb). Nebo prostě přestávám nakupovat cokoliv z třetích zemí. A tak si nakupuji do zásoby a jsem zvědavá, jak dlouho mi rozhodnutí nenakupovat vydrží.

Moje nákupy tak začínají eskalovat a v dubnu mi přišlo celkem 16 kusů, k tomu jedna sheet maska a dostala jsem 6 vzorků. Jo a taky jsem nakoupila na Delibutus, kde měli akci na matcha oleje 1+1. Jo a další hromada opalovacích krémů z Asie je ještě na cestě, případně došlo k mamince během května. Spotřeba byla trošku slabší, celkem jsem spotřebovala jen 9 kusů a k tomu jedno platýnko. Pantene Grey&Glowing šampon a kondicionér jsem si koupila, protože to tenkrát byla novinka a tak hezky se to v prodejně pod umělým osvětlením třpytilo. A taky jsem procházela obdobím, kdy si nechám odrůst barvené vlasy a budu šedivá... no hned se mi to hodilo do koupelny. Tak tedy šedivá už jsem a šampon i kondicionér byly v pohodě. Šampon je tradiční fialový šampon, já tedy mezi fialovými šampony většinou moc nevidím rozdíl, hlavně co se tónu vlasů týče. V čem rozdíl poznám je, když mě šampon vysušuje. A to musím říct, že Pantene byl fajn, umyl hezky, dělal bohatou pěnu a myslím, že mi na něj občas chodily blonďaté a nešedivé vlasy. Nemyl tak moc do vrzava jako jako jiné fialové šampony, celkově bych ho zhodnotila jako průměrný šampon z drogérie.

Kondicionér byl zvláštní, hlavně v tom, že jsem s ním byla ode zdi ke zdi. Často mi vyhovoval, vlasy byly po něm docela fajn, nemastil, ale byly zjemněné a uhlazené. Mám totiž problém s tím, že moje vlasy jsou docela husté a rozhodně nejsou jemné, spoustu kondicionérů na vlasech ani nepoznám. To se navíc s šedivými vlasy vůbec nezlepšuje, šedivé vlasy jsou hrubé, a jak jim chybí ten pigment, tak často nejdou moc uhladit. Většinou kondicionér fungoval fajn, nebylo to nejlepší, ani nejhorší. Ale byly dny, kdy mi byl fakt málo a moje vlasy ani nepoznaly, že jsem ho použila. Moc nevím, čím byly tyto rozdíly způsobeny, ale kondicionér bych si asi znovu nepořídila. Šampon možná i jo.The Ordinary Vitamin C Suspension 23 % + HA Spheres 2 % je moje nejoblíbenější céčko. Chápu, že snad každý kritizuje ti divnou konzistenci, která je zrníčková, navíc docela těžká, může na pleti sedět, špatně se kombinuje s jinou péčí. Já ho používám většinou s olejem, což konzistenci dělá snesitelnou. A snesitelná je dobrá, protože tohle céčko prostě funguje. Stojí jen za pár, navíc je fakt udržitelné, neoxiduje jako vodová séra, ale tubičku můžete mít otevřenou v koupelně dlouho a nestane se vám, že po třech týdnech na sebe mažete oranžovou vodu. Jako jo, asi raději používám různá vodová séra (ByWishtrend nebo Geek&Gorgeous), jsou na pleti příjemnější a fungují. Ale v top stavu mi vydrží třeba jen tři týdny a stojí nad pětistovku. Tahle konzistence je sice divná, ale stojí míň než dvě stovky a vydrží mi aktivní klidně půl roku. Takže proč hledat něco jiného...

Serumdipity by Azélique Age Refining Facial Oil with Peptides byl spíš hutnější a výživnější olej. Na mě to bylo v pohodě, problémem bylo spíš to, že olej je víceméně hodně průměrný, nenápadný, vlastně si nejsem moc jistá, jestli to něco umělo, nebo to nic nedělalo. Těžko říct. Peptidy se stejně na pleti neukáží hned a ani po spotřebování si nejsem jistá, že tyhle peptidy něco dělaly. Znovu bych si ho určitě nepořídila, ani v poloviční slevě, co jsem ho kupovala poprvé.

Oskia Perfect Cleanser byl můj až nečekaný miláček. Fakt že jo, konzistence mi tak moc vyhovovala. Na léto by to asi nebylo ideál, ale takhle na zimu a na to letošní ledové jaro... bylo to fajn. Konzistence je hodně hutná, z obalu jde špatně ven, fakt hodně špatně, nakonec jsem si to přendávala do kelímku a nabírala prstem. Což si myslím, že takto by to bylo o dost lepší balení, nějaká ta hezká skleněná dóza a nabírání špachtličkou by bylo o tolik lepší, balení bylo fakt otravné a hned bych ho změnila. Samotný obsah jsem ale milovala. Balzám je to hutný, nerozpouští se jako olejové balzámy, ale po pleti klouže hezky, jen ho musíte použít dostatečné množství. Odlíčí bez problémů kde co (ne že bych zrovna používala nějaký odolnější makeup) a na pleti zůstane bez povlaku, stahovala jsem ho mokrým hadříkem. Jak moc si většinou s Oskia nesednu, tak tohle bych si klidně pořídila znovu. A dost dobře je možné, že si to znovu pořídím.0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...